Registrácia Prihlásenie

Netradičná svadobná cesta: Ako si ozvláštniť spoločný čas?

 • 26.08.2018
 • Veronika Rybárová

Vaša svadobná cesta je chvíľka osamote s vami milovaným človekom, najlepšie vo vysnívanej destinácii. Táto kombinácia tak vytvorí hotový raj na zemi. Je to ten ojedinelý moment, keď si môžete plniť všetky detské (aj dospelácke) sny. Iste, nič vám nebráni prelistovať katalógy známych komerčných cestoviek a zabookovať 10 dní all inclusive dovolenky vo vychytenom prímorskom letovisku s hotelom 20 metrov od pláže. Avšak, ak chcete počas svojich medových týždňov zažiť niečo skutočne výnimočné a v žilách vám koluje kvapka krvi dobrodruha, menu je oveľa všestrannejšie.

Odporúčame: Najkrajšie tipy na svadobnú cestu: Ktoré miesto navštíviš?

exotická svadobná cesta

Zdroj: Shutterstock®

Romantická plavba

Stále je na dosah more, stále je to leňošenie. Ale váš výhľad a poloha sa neustále menia. Či už vás viac láka plavba Karibikom alebo Stredozemným morom, pre mnohých sú plavby výletnými loďami neopakovateľným zážitkom na celý život, ktorý sa svojím luxusom a nádhernou scenériou všade naokolo nedá porovnať s bežnou dovolenkou. Perfektné jedlo, množstvo voľnočasových aktivít a atrakcií a zastávky v tých najmagickejších destináciách v rozpätí pár dní. Tak čo, aj vo vás drieme duša námorníka?

Pozri aj: Vyrob si sama: Vrecko na ryžu či lupene poteší každého hosťa

plavba loďou

Zdroj: Shutterstock®

Cesta luxusným vlakom

Z morských vĺn sa presunieme na celkom inú trasu - na koľajnice. Ak sa vám pri slove vlak vybaví napráskané monštrum, cestujúce z Bratislavy do Košíc, vyhoďte si ho z hlavy. Cesta Orient Expressom je totiž rozprávkový zážitok. Nádherná vintage romatnika vás môže prepraviť do očarujúcich metropol na trasách, ako napríklad Benátky-Londýn alebo Paríž-Istanbul.

Bude sa ti páčiť: Tematická svadobná výzdoba: Aj tvoja svadba môže byť výnimočná!

cesta vlakom

Zdroj: Shutterstock®

Gurmánska alebo vínna cesta

Rozmaznajte svoje chuťové bunky! Japonská alebo talianska kuchyňa v autentickej destinácii či preniknutie do tajomstiev vína len kúsok od viníc, kde sa zrodilo. Obohaťte svoje skúsenosti takýmto hlbokým zážitkom, ktorý fotografia či rozprávanie nikdy nepriblíži!

romantická večera

Zdroj: Shutterstock®

svadobná cesta Grécko

Zdroj: Shutterstock®

Dobrovoľníctvo

Niečo pre ozaj dobrodružné dvojice, ktoré sa neboja nových skúseností a ich svet sa nezačína a nekončí len v rámci vlastných životov. Hoci u nás dobrovoľníctvo ako svadobná cesta ešte nie je veľmi rozšírený koncept, puto vytvorené pri takto strávenom spoločnom čase je nepochybne silnejšie, ako také, ktoré vzniká pri stavaní slnečníka na pláži. Navyše, okrem pôsobivých scenérií, dostávate aj dobrý pocit z nesebeckého činu. Možností je dnes neúrekom, od pomáhania so znovuvýstavbou populácie levov v Zimbabwe až po budovanie infraštruktúry na Filipínach.

Pozri aj: Svadba o dvoch svedkoch: Dôkladne zváž svoje rozhodnutie!

dobrovoľníctvo Afrika

Zdroj: Shutterstock®

dobrovoľníctvo útulok

Zdroj: Shutterstock®


Návrat hore
Autor článku

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Kreatívne zasadacie poriadky: Tieto ťa určite inšpirujú!
Svadobné drobnosti

Kreatívne zasadacie poriadky: Tieto ťa určite inšpirujú!

 • 53
 • 3
 • 22.07.2019
Inšpirácie pre zásnuby? Tieto miesta ho donútia pred tebou pokľaknúť
Začíname plánovať

Inšpirácie pre zásnuby? Tieto miesta ho donútia pred tebou pokľaknúť

 • 27
 • 0
 • 07.06.2019
Vegetariánske svadobné menu: Ako ho zostaviť tak, aby naozaj chutilo?
101 rád

Vegetariánske svadobné menu: Ako ho zostaviť tak, aby naozaj chutilo?

 • 55
 • 0
 • 31.05.2019