Budeš tehotná nevesta? Povieme ti, na čo všetko treba myslieť

Budeš tehotná nevesta? Povieme ti, na čo všetko treba myslieť

Nie všetko prebieha podľa toho, ako si naplánujeme a to platí aj o svadbe. Ak ste už v plánovaní tohto veľkého dňa až po uši, určite už ste prišli na to, že niekedy vám do cesty vbehne niečo absolútne nečakané. Presne také je aj neplánované tehotenstvo, ktoré môže budúcu nevestu poriadne vydesiť. Či už budete tehotná nevesta celkom náhodou alebo naopak - rozhodli ste sa už dlhšie nečakať a založiť si rodinu, musíte na svoj výnimočný stav myslieť aj počas samotných príprav svadby. Ako na nič nezabudnúť?

Pozor na šaty!

Každá žena chce byť krásna nevesta a preto si na výbere šiat dáva vyslovene záležať. Tehotné nevesty sa musia pripraviť na to, že výber šiat môže byť ešte o niečo zložitejší, sťažený. Tie sa totiž zväčša vyberajú až niekoľko mesiacov dopredu, no keď vám pod srdcom rastie nový život, netušíte, aká za pár mesiacov budete. Z tohto pohľadu je ideálna svadba na začiatku tehotenstva, tak do troch až štyroch mesiacov.

V prípade, že ju chystáte o niečo neskôr, myslite na možné zväčšujúce sa bruško a upozornite naň aj v salóne! Vyberte si šaty, ktoré sa dajú v okolí bruška popustiť. Ak chcete staviť skôr na istotu, existujú aj tehotenské modely svadobných šiat, ktoré si môžete zapožičať alebo kúpiť.

Zaujme ťa: Svet nevesty: Aké trendy svadobné líčenie si vyberieš?

ako prežiť svadbu v tehotenstve

Zdroj: Shutterstock®

Termín pôrodu hrá rolu

Byť tehotnou nevestou v začiatkoch tehotenstva a tehotnou nevestou, ktorá má o pár dní či týždňov porodiť, je markantný rozdiel. Svadobní profíci a lekári dokonca odporúčajú svadbu, plánovanú v posledných dvoch mesiacoch tehotenstva, radšej odložiť na neskôr alebo ju, naopak, popohnať. Vieme, že to sa ľahšie povie, ako urobí, veď niektoré z nás plánujú svadbu aj dlhšie, ako rok.

Treba však vziať do úvahy vaše zdravie a najmä zdravie vášho bábätka. Ak plánujete svadbu len v rodine a žiadne veľké ceremónie, potom pravdepodobne zvládnete aj svadbu v ôsmom mesiaci. Ak však chcete svadbu so všetkým, čo k tomu patrí, potom zvážte odklad! Svadba, to sú stresy a dlhé hodiny na nohách, ktoré už vaše väčšie telo nemusí zvládnuť.

Buďte v kondícii!

Najlepšie, čo môžete pre seba a dieťatko urobiť, je byť v deň svadby v perfektnom stave. To znamená žiadne ubolené kríže, zbytočné kilá navyše ani zanedbaný look. Dajte si počas tehotenstva záležať na tom, aby ste veľa spali, pravidelne cvičili vhodné tehotenské cviky a dbali na zdravú stravu, plnú potrebných živín pre bábo. Uvidíte, že v deň svadby sa budete cítiť dokonalo pripravená.

Pozri aj: Aké sú účinky túlenia? Zisti pravdu o tomto krásnom prejave lásky! ​

alkohol na svadbe v tehotenstve

Zdroj: Shutterstock®

Otázka alkoholu

Keď ste tehotná na vlastnej svadbe, je naozaj dôležité, či o tom svadobčania vedia alebo nie. V prípade, že ste ešte v začiatkoch, potom budete chcieť zrejme tehotenstvo utajiť, čo nemusí byť problém, až po prvý prípitok. Dohodnite sa vopred s čašníkmi, aby vám liali nealkoholické šampanské, namiesto bieleho alkoholu vodu a namiesto alkoholických koktejlov ich nealkoholické verzie. Svadbu plánujete vy, čo vám dáva luxus vytvoriť si vlastné menu na bare. V prípade, že o vašom tehotenstve už všetci vedia, si môžete svadbu užívať bez tajností.

Bude sa ti páčiť: Pivonky na svadbe: Inšpirácie na svadobnú kyticu aj výzdobu


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 05.04.21 15:39

KS
karma
133.00

Neviem si to síce predstaviť, už len kvôli svojim vysnívaným šatám, ale myslím si, že sa to dá zvládnuť a je to milé :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní