Svadobný denník: Ako si ho založiť a na čo slúži?

Svadobný denník: Ako si ho založiť a na čo slúži?
  • 31.03.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Plánovanie svadby je o niečo náročnejšie ako zoznam na nákup na narodeninovú párty. Zohľadňujete oveľa viac vecí, plánovať musíte postupne, aby ste na nič nezabudli. Porovnávate priestory, cenové ponuky a zbierate obrázky svadobných výzdob, kytíc, cukroviniek, šiat a rôznych iných svadobných radostí. Svadobný denník by vám teda mal slúžiť na zapisovanie všetkého dôležitého. Teraz si povieme, ako si ho založiť, čo si do neho zapisovať a na čo slúži.

Zaujme ťa: Modrá svadobná výzdoba: Extravagantná a predsa romantická

Ako si založiť svadobný denník

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ako si založiť svadobný denník

Na trhu je hneď niekoľko druhov svadobného denníka, stačí trošku „surfovať po nete“ a rýchlo objavíte svadobný bedeker alebo svadobný plánovač. Zväčša sú to knižky, ktoré vás sprevádzajú prípravami, podobne, ako to robíme my na tvojasvadba.sk. Tieto zápisníky si môžete kúpiť aj v tradičných kníhkupectvách, kde si ich prelistujete a zistíte, ktorý vám vyhovuje. Akonáhle začnete plánovať a odložíte si prvé obrázky šiat alebo spíšete zoznam hostí, založili ste si svadobný denník.

Ako vyzerá svadobný denník

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Samozrejme, dnes môžete veľa vecí urobiť celkom jednoducho pomocou počítačových programov, no niektoré drobnosti je lepšie mať na jednom mieste a tak trochu retro. Svadobný denník vám tak ostane ako spomienka na toto príjemné obdobie plánovania, vyberania a rozhodovania.

Ako vyzerá svadobný denník

Denník alebo svadobný plánovač nemusíte mať vo forme zošita. Stačí, ak si vyberiete jeden pekný zakladač, ktorý si rozdelíte na témy. Šaty a doplnky, hostina, program, zoznam hostí, zálohy, faktúry, zmluvy, kontakty a všeličo iné, čo budete potrebovať. V dnešnej dobe už väčšinu vecí vybavíte online. Ale napríklad zasadací poriadok bude od vás požadovať hlavný čašník, prevádzkar, svadobná agentúra aj koordinátor. Jednoducho, nikdy neviete, akú informáciu budete potrebovať a niektoré je dobre mať v papierovej podobe.

Pozri tiež: Ako NAOZAJ ušetriť na svadbe bez veľkého ústupku?

čo si zapisovať do svadobného denníka

Zdroj: Shutterstock®

Čo si do denníka zapisovať

Svadobný denník si môžete viesť dvoma spôsobmi. Klasická písaná forma denníka, kde zachytíte svoje pocity, nebude o zratúvaní a počtoch hostí či kvetov, ale aj po rokoch vám pripomenie, koľko radosti vám svadobný ruch priniesol.

plánovanie svadby

Zdroj: Shutterstock®

Druhou formou je diár, kde zapíšete všetky termíny, výdavky a kde budete pravidelne spisovať zoznam všetkého, čo je potrebné vybaviť. Vytvoriť si môžete aj tzv. „beauty kalendár“, do ktorého si pripravíte rozpis cvičení a športových aktivít, návštevu vizážistky aj všetky skrášľujúce procedúry, ktoré chcete do svadby absolvovať. Na nič nezabudnete a ak sa vám aj podarí jednu či dve návštevy fitka vynechať, nič sa nestane. Veď na niečom tie šaty zase držať musia. ;)

svadobný plánovač

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Zoznamy, ktoré si vytvoríte vo svojom svadobnom denníku, sa budú postupne skracovať. Zostanete milo prekvapené, aký je to príjemný pocit, škrtnúť si povinnosť a vedieť, že deň D je znovu o kúsok bližšie.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 06.04.21 09:11

KS
karma
133.00

Za mňa veľmi dobrý pomocník, mať všetky dôležité veci ohľadom svadby pokope, aspoň sa na nič nezabudne :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní