Zimné svadobné kytice: Aké kvety sú ideálne na zimnú svadbu?

Zimné svadobné kytice: Aké kvety sú ideálne na zimnú svadbu?
  • 16.12.2022
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Po svadobných šatách je kytica pre nevestu druhým najdôležitejším svadobným rozhodnutím. Zimné svadobné kytice patria medzi tematické. Znamená to, že nevesta si vyberie tému svadby a tú potom prenáša do rôznych svadobných detailov. Ak je téma svadby zima (a svadba sa aj koná v zimnom mesiaci), do výzdoby a svadobných pozvánok môžete pokojne pridať snehové vločky, imelo (ale opatrne, je jedovaté), mrazivé vzory, modrú, bielu aj červenú.

Zimné svadobné kytice sú čarovné a hlavne nápadité. V zime je kvietkov pomenej. A aj keď ich v skleníkoch dopestujú, nebudú také pekné. Vyskúšať teda môžete netradičné kombinácie kvetov, vyskúšať exotiku, siahnuť po sušených kvetoch alebo po zeleni.

Pozri tiež: Ako napísať dobrý príhovor? Čo ľudí zaručene dojme?

biela svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Šiškové kytice

Ak máte rady handmade vecičky a s obľubou surfujete po internete, kde hľadáte unikátne kúsky na svoju svadbu, možno vás zaujme aj kytička, ktorá nie je celá z kvetov. Šišky sú prírodný materiál a veľmi príjemne voňajú. Vášmu svadobnému dňu dodajú extra šmrnc i výzdobu a detaily si vaši hostia celkom iste zapamätajú.  

svadobné pierko zo šišky

Zdroj: pinterest.com

šišky v svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

Modré, sivé, mrazivé

Na trhu máme dnes dostatok kvietkov, ktoré vyzerajú exoticky a zároveň sú cenovo dostupné a zaujímavé. Rôzne guľôčky, kvety ktoré vyzerajú lúčne (napríklad ako mrazom začarované maky, bodliaky alebo mrazivo modré ruže) či biele kvety, ktoré sa k snehu hodia úplne najviac.

bodliaky vo svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

Sukulenty

sukulentoch sme vám čosi napísali. Fantasticky sa hodia aj do zimných svadobných kytíc. Dokážu zadržať veľké množstvo vody, a teda vydržia aj zviazané v kytici bez toho, aby vám zvädli. Svadobná kytica zo sukulentov bude pôsobiť ohromne romanticky. Sú síce zelené, no len veľmi jemne. Jednoducho sa kombinujú aj s bežnými kvietkami a pierko pre ženícha sa tiež veľmi ľahko vytvorí z menších kvietkov.

anemone vo svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

Červená vianočná klasika

Jarabina je nesmrteľnou súčasťou vianočných výzdob. Prečo ju teda nepoužiť aj do svadobnej výzdoby, svadobnej kytice a pierka pre ženícha. Ostrý červený kontrast vo svete bieleho ticha bude pôsobiť slávnostne a krásne ozdobí vašu zimnú svadbu.

jarabina vo svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

Zimné svadobné kytice sú špecifické najmä použitým materiálom a kvietkami, ktoré sú v zimných mesiacoch dostupné. Stačí sa ale inšpirovať. Napríklad aj naším webom a určite nájdete čosi, čo urobí vašu svadbu nezabudnuteľnou. Veď predsa na detailoch záleží.

Neprehliadni: Svadobný šál pre nevestu na zimnú svadbu: Zahreje aj očarí!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ivana Fajdelová 15.12.19 19:14

IF
karma
-1.00

Netradičné ale zaujimave kytice :)

  • 0
Odpovedať

Natália Lobodášová 17.12.19 07:58

NL
karma
105.00

Netradičné a hlavne zaujímavé, vybrala by som si znovu asi šiškovú :-)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 19.12.19 19:42

MM
karma
100.00

krásne kytice, milujem kreativitu

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Neuschlová 23.12.19 15:15

AN
karma
109.00

Zaujímavé nápady

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 26.12.19 12:28

AS
karma
-1.00

Krásny článok s tipmi na zimné svadobné kytice.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní