Exotická svadobná výzdoba: Túžiš po niečom skutočne výnimočnom?

Exotická svadobná výzdoba: Túžiš po niečom skutočne výnimočnom?
  • 31.07.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Posledné roky sa nám do popredia dostáva výzdoba pod krycím menom greenery. Skladá sa z kontrastu bielej a zelenej farby. Exotická svadobná výzdoba tiež spája tieto dve farby a zároveň pracuje s veľkými listami. Tie sa dajú využiť na rôznych miestach, na rôzne účely a hlavne vyzerajú fantasticky.

Svadobné oznámenia

Exotikou môžete pokojne začať už pri svadobných oznámeniach. Palmové listy, praslička alebo takmer praveko vyzerajúce zlaté listy. Tieto tlačoviny oznamujú, že sa budete brať, no zároveň do nich môžete vložiť množstvo nenápadných aj nápadných informácií o svadbe. V akom štýle sa ponesie a aj to, či chcete od hostí kytice kvetov alebo radšej vyskúšať šťastie v zotieraní žrebov.

Zaujme ťa: Papierové kvety: Prečo zvoliť takúto netradičnú výzdobu?

svadobné oznámenie a pozvánky

Zdroj: pinterest.com

Ostatné tlačoviny

Okrem oznámení budete ešte potrebovať menovky, menu, rôzne popisky, nápojový lístok, kartičky ku candy baru, vtipné popisky k fotokútiku. Jednoducho ich bude neúrekom. Ak chcete zachovať tému svadby, tak môžete exotiku dodať do všetkých kútov a na všetky miesta.

svadobné menu a prestieranie

Zdroj: pinterest.com

Ak máte šikovnú dekoratérku alebo vy sama máte čarovný dotyk, môžete sa pustiť aj do vytvárania tlačovín ručne. Na písanie po listoch je ale potrebný veľmi mäkký hrot. Ak sa vám napríklad páčia menovky na lístkoch brečtanu, myslite na to, že kovový hrot guľôčkového gélového pera môže lístky poškodiť. Preto nepritláčajte a vyberte si skôr fixku alebo siahnite po štetci a zlatej či striebornej farbe.

označenie svadobných stolov

Zdroj: pinterest.com

Vaša svadba bude stále pôsobiť exoticky, aj keď použijete obyčajný papier a k nemu pridáte akúkoľvek zaujímavú zeleň. Tú môžete na menovky či menu aj vytlačiť. Napríklad použiť ten istý motív, ktorý ste mali na svadobných oznámeniach. Takto budú všetky tlačovinky pekne zladené.

greenery svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

krabička na svadobné prstene

Zdroj: pinterest.com

Exotika na torte?

A prečo nie? Veľké palmové listy sú výrazné, nebudete ich potrebovať veľa a všetkým bude hneď jasné, že táto svadba bude dýchať exotikou. Menšie koláčiky si môžete ozdobiť drobnými lístkami. Živými, fondánovými alebo marcipánovými.

greenery svadobná torta

Zdroj: pinterest.com

Exotická svadobná výzdoba

Veľké listy vytvoria exotickú a tiež poriadne výraznú výzdobu. Páčiť sa budú nevestám, ktorým je blízka greenery výzdoba, ale zdá sa im príliš minimalistická. Kombinovať sa dá s bielou či zlatou. Takto vzniknú milé detaily, ktoré potešia vaše oči aj objektív fotografa.

Neprehliadni: Fotografie z obliekania nevesty a ženícha: Čo si nechať nafotiť?

listy vo svadobnej výzdobe

Zdroj: pinterest.com

Stoličky môžete tiež ozdobiť palmovými listami. Ak sa vám tieto listy zdajú príliš výrazné pre každú stoličku, použiť ich môžete len ako ozdobu uličky, ktorou budete kráčať na svadobný obrad. Ostatné stoličky môžete ozdobiť menšou dekoráciou alebo len zelenými stužkami.

listy vo svadobnej výzdobe

Zdroj: pinterest.com

Aj keď je exotika zelená, trošku luxusu jej nezaškodí. Napríklad zlaté listy alebo iné zlaté detaily. Neodporúčame však živé listy farbiť. Akokoľvek nám umelé kvety (doslova) nevoňajú, v tomto prípade sme ochotné urobiť výnimku a siahnuť po umelej verzii.

greenery svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Exotické fotenie

Aj keď neplánujete svadbu na ostrove, veľké palmové listy vám určite vytvoria exotickú atmosféru. Fotokútik bude vyzerať, ako keby ste sa presunuli na ostrov a vaši hostia tieto fotografie určite ocenia.

svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Exotika sa dá požičať. Stačí siahnuť po jednoduchej výzdobe, ktorá vás prenesie cez polovicu sveta, a to až kamsi k rovníku. Veď aj u nás si už v lete užívame tropické teploty, tak prečo ich nezmierniť exotickou svadobnou výzdobou?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Milka Damašková 04.08.19 00:00

MD
karma
132.00

Ja som sa vydávala pred tridsiatimi rokmi a tiež som chcela mať niečo exotické v kytici. Vyriešili sme to palmovými listami. Floristu to dosť prekvapilo, teda okrem mojich žltých ruží, tie ho šokovali o čosi viac :D keďže žlté kvety vyjadrujú žiarlivosť....Teraz mám deti, ktoré sú už zrelé na sobáš, tak uvidíme čo vymyslia :)

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 10.08.19 19:15

AS
karma
-1.00

Krásne a netradičné.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní