Svadobné katastrofy, ktoré ľahko zaženieš: Na toto sa priprav!

Svadobné katastrofy, ktoré ľahko zaženieš: Na toto sa priprav!
  • 12.08.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Niektoré veci sa jednoducho stanú. Nikto ich neplánuje, možno za ne ani nikto nemôže, no predsa sa občas prihodia. Svadobné katastrofy vyzerajú vždy horšie, ako nakoniec sú, ale nemusíte sa báť, všetko sa dá vyriešiť. Najmä zachovajte chladnú hlavu a zapojte svoju kreativitu. Všetko bude v poriadku. Sľubujeme.

1. Problémy s pleťou

Stres si vyberá daň na tých najviditeľnejších miestach. Je to hrozné, ale veľmi, veľmi, veľmi časté. Ráno sa zobudíte a na tvári máte poriadne veľkú vyrážku, v lepšom prípade sa vám pokožka zmenila na zmes červených fľakov a suchých miest. Aby ste tejto katastrofe predišli, nedodávajte do svojej pleťovej rutiny nič nové v krátkom čase pred svadbou. Katastrofu zaženie dobrá vizážistka. Budete ale musieť rátať s väčším množstvom make-upu a tiež s jeho náročnejšou údržbou počas dňa.

Pozri aj: Čo by mal ženích vedieť pred svadbou? Toto je 7 najdôležitejších vecí

problémy s pleťou pred svadbou

Zdroj: Shutterstock®

2. Roztrhané šaty, rozpárané nohavice

Do vášho zázračného kufríka záchrany, ktorý by mala vaša družička nosiť pri sebe počas celého dňa, si určite zabaľte aj nástroje na šitie, zopár zatváracích špendlíkov a extra stuhy. Aby ste tejto katastrofe predišli, vykašlite sa na „cieľovú hmotnosť“. Objednajte si šaty svojej reálnej veľkosti a nikdy sa nesnažte extrémne chudnúť tesne pred svadbou. Rozpárané nohavice u ženícha sú častejšie, ako by ste si mohli myslieť. Poraďte mu teda spodnú bielizeň v tmavej farbe. Aspoň na čas to problém vyrieši.

roztrhané svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

3. Zmenšené topánky

Pri poslednej skúške šiat ste zistili, že topánky, ktoré vám sedeli, sú zrazu akési úzke. Nezúfajte, natlačte do nich na noc veľké zemiaky. Samozrejme tak, aby ste ich nepoškodili. Zemiaky budú fungovať rovnako spoľahlivo, ako keby ste ich rozťahovali vlastnými nohami. Môže sa tiež stať, že vaše nohy opuchli. Topánky ste možno kupovali ráno a poobede alebo večer sú vaše nohy opuchnuté. Vyskúšajte zopár trikov na odvodnenie a nohy si vyložte. Pomôže káva, ale aj chladivý krém či studený zábal.

ako roztiahnuť svadobné topánky

Zdroj: Shutterstock®

4. Svadobná kytica vám umiera pred očami

Táto katastrofa sa deje veľmi často, a to najmä vtedy, ak tlačíte na cenu kvetov alebo trváte na kvetoch, ktoré nie sú v sezóne. Tieto kvietky umierajú najčastejšie. Ako oživiť svadobnú kyticu? Ak vám kytica vädne v momente, keď ste ju vzali od kvetinára, je problém v kvetoch a dobrý kvetinár by vám ju mal vedieť opraviť, resp. vymeniť kvety. Ak ste dostali kyticu deň vopred, v prvom rade vezmite rýchlo ostrý nôž a končeky kvetov šikmo orežte. Kyticu vložte do čerstvej vody a ak máte, pridajte do nej oživovač kvetov. O hodinu uvidíte, či sa kvietky preberajú. Nekropte ich vodou. Hlavičky by oťaželi a najmä pivonky alebo hortenzie by vám odpadli úplne.

zvädnuté kvety vo svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

5. Spadnutá torta

Či sa vám torta začne počas obradu nakláňať ako šikmá veža, alebo sa pri prenose poškodí, nič neznamená koniec sveta. Obyčajne je na svadbe tort viac, takže za tú svadobnú môžete prehlásiť aj inú tortu. Ak sa torta „len“ nakláňa, pokrájajte ju hneď po hlavnom chode. Ak ste mali nehodu pri prevoze, rýchlo obvolajte svojho floristu alebo svadobnú agentúru. Určite to nebude také zlé, aby to zopár drevených špiliek a kvety navyše nevyriešili. Predísť tejto katastrofe môžete veľmi ľahko. Neobjednávajte si tortu u cukrárky bez praxe. Netrvajte na veľkom počte poschodí. Tri by mali byť maximum, ak máte menej ako 80 hostí, budú vám stačiť aj dve poschodia. Tortu nevystavuje, ale nechajte ju chladiť (najmä v lete) a vyberte ju až na krájanie a fotenie.

poškodená svadobná torta

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Alexandra Semanová 14.08.19 21:05

AS
karma
-1.00

Trapasy sú súčasťou života.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.04.21 10:34

KS
karma
133.00

Netreba si takými maličkosťami pokaziť najkrajší deň :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní